Solidarna Polska chce pomnika rtm. Witolda Pileckiego

Solidarna Polska popiera inicjatywę wybudowania pomnika rtm. Witoldowi Pileckiemu, który najprawdopodobniej stanie w warszawskiej dzielnicy – Ursynów.

Inicjatywę rozpoczęło stowarzyszenie  „Młodzi dla Polski” wraz z organizacją „Red is bad”. Głównym celem tej akcji jest upamiętnienie rtm. Witolda Pileckiego, jednego z najwybitniejszych Polaków, który za swoją odwagę zapłacił najwyższą cenę – własne życie.

Solidarna Polska chce również, aby w ramach przygotowań do kultywowania pamięci Rotmistrza zorganizować programy edukacyjne dla młodzieży, przybliżające wiele historycznych postaci z najnowszej historii Polski, które nie wahały się walczyć o wolność.

Inicjatywa zrodziła się dlatego, iż osoba rtm. Witolda Pileckiego wśród młodych ludzi jest nieznana, a jak akcentują politycy Solidarnej Polski: „Rtm. Witold Pilecki jest jedną z najpiękniejszych kart polskiego bohaterstwa”.

Rtm. Witold Pilecki był współzałożycielem Tajnej Armii Polskiej, żołnierzem Armii Krajowej, więźniem i organizatorem ruchu oporu w Auschwitz-Birkenau. Został oskarżony i skazany przez władze komunistyczne Polski Ludowej na karę śmierci; stracono go w 1948 roku.

Poparcie SP ws. budowy pomnika rtm. Witoldowi Pileckiemu [czytaj]

RIRM

 

drukuj