Poczta Polska będzie świadczyć usługi pocztowe dla MSWiA oraz policji

Poczta Polska zawarła z MSWiA oraz Komendą Główną Policji umowę, obejmującą świadczenie usług listowych, paczkowych oraz kurierskich. Jak podała Poczta, nowa czteroletnia umowa obowiązuje od początku października, a jej całkowita wartość to 166 mln złotych.

Na rzecz obsługi jednostek MSWiA i KG Policji, w panelu „Elektroniczny Nadawca”, Poczta Polska utworzyła kilka tysięcy kont użytkowników, którzy, korzystając z wielu funkcjonalności programu, będą przygotowywać i nadawać przesyłki.

„Dobrze układająca się współpraca pozwoliła na kontynuację korzystania z oferowanych przez Pocztę Polską udogodnień, takich jak Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru oraz program Elektroniczny Nadawca. Klient w ciągu 12 miesięcy nadał kilka milionów przesyłek, w tym również z usługą EPO” – skomentował Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej.

Jak przypomniała Poczta, Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru (EPO) zastępuje Zwrotne Potwierdzenia Odbioru w formie papierowej. Usługa jest realizowana zarówno dla klientów instytucjonalnych, jak i komercyjnych. Świadczenie EPO stanowi alternatywę dla tradycyjnej formy pokwitowania faktu otrzymania listu poleconego.

Poczta Polska świadczy usługę z wykorzystaniem tabletów przy użyciu dedykowanej aplikacji „Mobilny Listonosz”. W ramach tego projektu listonosze w całym kraju otrzymali ponad 40 tys. tabletów podłączonych do internetu, dzięki którym EPO udostępniane jest nadawcy w czasie rzeczywistym.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl