Poczta Polska: rośnie zainteresowanie cyfrowym awizem

W ciągu sześciu miesięcy tego roku o ponad 10 proc. wzrosła liczba osób korzystających z cyfrowego awizo w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku – poinformowała w środę Poczta Polska. Dodano, że usługa ta, to połączenie tradycyjnej korespondencji z e-mailami lub sms-ami.

Jak poinformowała w środę w komunikacie Poczta Polska, bezpłatne, elektroniczne eINFO: awizo jest wysyłane klientom w formie wiadomości sms albo e-mail.

Poczta w ten sposób informuje o nadejściu przesyłki pocztowej, której nie można doręczyć adresatowi bezpośrednio. W powiadomieniu tym jest informacja o możliwości odbioru przesyłki we wskazanej placówce pocztowej, a także podany jest termin.

„Poczta Polska odnotowuje rosnące zainteresowanie cyfrowym awizem. W ciągu sześciu miesięcy roku 2018 liczba osób korzystających z eINFO: awizo wzrosła o ponad 10 proc. w odniesieniu do analogicznego okresu roku ubiegłego” – czytamy w komunikacie.

Poczta Polska podkreśla, że to rozwiązanie zostało stworzone „z myślą o klientach, którzy korzystają ze współczesnych rozwiązań technologicznych i oczekują łatwego dostępu do informacji”.

„Taką formę powiadomień Poczta udostępnia w ramach usług powszechnych, listowych i paczkowych” – napisano.

Poczta Polska to narodowy i największy operator na rodzimym rynku, sieć obejmuje prawie 7500 placówek, filii i agencji pocztowych. Świadczy usługi komunikacyjne, paczkowo – kurierskie i logistyczne. Z usług Poczty Polskiej korzysta ponad 90 proc. Polaków.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl