fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

W Białymstoku otworzono nową sortownię Poczty Polskiej

Poczta Polska otworzyła w Białymstoku nową sortownię. Placówka ma wesprzeć działania spółki w obsłudze rosnącego rynku paczek.

Nowy wydział Poczty Polskiej usytuowany jest na terenie Panattoni Park Białystok. Dzięki nowej placówce obsługa przesyłek będzie szybsza i prostsza.

– Ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych, ponad 4 tys. metrów powierzchni magazynowej – wskazała Aleksandra Bargiełowska-Antczak, dyrektor regionalny dystrybucji pionu operacji logistycznych w Białymstoku.

Aleksandra Bargiełowska-Antczak podkreślała, że zatrudnienie w obiekcie znajduje 190 osób, 20 jest na umowie zlecenie. Każdego dnia w tym miejscu sortowanych jest 228 tysięcy listów i 23 tysiące paczek.

– Nareszcie Poczta Polska ma nowoczesny obiekt w Białymstoku na Podlasiu. Nareszcie nasi pracownicy zyskują obiekt, w którym mogą godnie wykonywać swoje obowiązki, gdzie mogą godnie wykonywać swoją pracę – powiedział Paweł Przychodzeń, wiceprezes ds. logistyki Poczty Polskiej.

A to – jak podkreślał Paweł Przychodzeń – jest możliwe dzięki nowoczesnym rozwiązaniom. To jednak nie koniec inwestycji na Podlasiu. Już wkrótce w Choroszczy powstanie regionalna sortownia obsługująca listy i przesyłki.

– Dziękuję, że możemy się spotkać w nowoczesnym obiekcie, takim, który poprawi komfort pracy, który oczywiście wpłynie na jakość usług świadczonych przez Pocztę Polską. (…) Mam nadzieję, że pod koniec kadencji sejmikowej spotkamy się w Choroszczy, w tym docelowym miejscu, gdzie powinniśmy się spotkać – wskazał marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

To będzie możliwe w przeciągu 4-5 lat – podkreślał marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki. Na uroczystym otwarciu nowej sortowni Poczty Polskiej obecny był również wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Wyraził nadzieję, że ta inwestycja wpłynie na rozwój regionu.

– Jest to wyjście naprzeciw tym koniecznościom rozwojowym, które na rynku usług pocztowych dostarczania paczek, bo tutaj ta szczególnie usługa będzie rozwijana, są wymagane – zaznaczył wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Poczta Polska już od kilku lat stawia na rozwój usług związanych z obsługą eCommerce. Rozwój spółki znacząco wpływa na coraz większy udział w rynku przesyłek KEP – chodzi o przesyłki kurierskie, ekspresowe i paczkowe.

 

TV Trwam News

drukuj