fot. PAP/Mateusz Marek

Poczta Polska wspiera obronność. Spółka rozpoczęła współpracę z Wojskami Obrony Terytorialnej

Poczta Polska i Wojska Obrony Terytorialnej podpisały porozumienie o współpracy. Żołnierze WOT-u deklarują chęć, by nauczyć pracowników poczty obsługi broni.

 W Poczcie Polskiej służy wielu żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Jest ich przeszło 200. Jak mówi prezes Poczty Polskiej, Tomasz Zdzikot, pracownicy-żołnierze mają przez to dodatkowe możliwości, m.in. mogą uzyskać więcej urlopu w ramach programu pod hasłem „Ramię w ramię z WOT”.

https://twitter.com/PocztaPolska/status/1556984365779132421

To pokazuje, że w Poczcie Polskiej obronność państwa jest wspierana nie tylko poprzez deklaracje słowne, ale i czyn. Czyn ten został we wtorek oficjalnie sformalizowany poprzez podpisanie umowy o współpracy. Podpisy pod dokumentem złożyli prezes Poczty Polskiej i dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej, gen. Wiesław Kukuła. Wielokrotnie padały zachęty skierowane do pracowników, by dołączyli do żołnierzy WOT. Ci, którzy już to zrobili, zasłużyli na pochwały pracodawcy.

– Są bardziej świadomi, są bardziej odpowiedzialni i są lepiej przygotowani do wykonywania zadań w stanie podwyższonego ryzyka czy w stanie stresu – powiedział Tomasz Zdzikot.

https://twitter.com/PocztaPolska/status/1556983844808659169

Współpraca Poczty Polskiej i Wojsk Obrony Terytorialnej będzie kontynuowana, m.in. poprzez program „Powitanie z bronią”

– Program ma na celu podstawowe przeszkolenie z zasad obsługi broni palnej. Jest to program dobrowolny – wskazał prezes Poczty Polskiej.

Program jeszcze nie na piśmie, ale słownie, szerzej chce wesprzeć gen. Wiesław Kukuła.

– Jesteśmy do dyspozycji po to, aby każdy pracownik Poczty Polskiej, który zdecyduje się posiąść kompetencje z zakresu obsługi broni, mógł je uzyskać – zaznaczył gen. Wiesław Kukuła.

Już teraz do udziału w programie zgłosiło się wielu chętnych.

https://twitter.com/PocztaPolska/status/1556585248632311808

 TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl