fot. PAP/Aleksander Koźmiński

Szef MON: Wojska operacyjne, terytorialsi i Żandarmeria będą wspierać Straż Graniczną w ochronie granicy

Wojska operacyjne, terytorialsi i Żandarmeria będą wspierać Straż Graniczną w ochronie granicy, podczas patroli i w rozbudowie posterunków – poinformował szef MON Mariusz Błaszczak w związku z zamknięciem od północy granic Polski.

„Wojska operacyjne, terytorialsi i Żandarmeria będą wspierać Straż Graniczną w ochronie granicy, podczas patroli i w rozbudowie posterunków. Wojsko udostępni sprzęt i pojazdy” – napisał na Twitterze Błaszczak.

Poinformował także, że Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii w Puławach przeprowadza badania próbek na obecność koronawirusa.

Od godziny 00.00 w niedzielę zamknięte będą granice Polski dla osób chcących dotrzeć zarówno drogą lotniczą, lądową, jak i morską; granice będą zamknięte dla przyjeżdżających cudzoziemców, a wracający Polacy będą musieli poddać się kwarantannie. W Polsce będą mogły lądować tylko loty czarterowe. Są to działania w związku z epidemią koronawirusa.

Według najnowszych danych w Polsce potwierdzono 103 przypadki koronawirusa, trzy zakażone osoby zmarły, a 13 wyleczono. Ministerstwo Zdrowia podało w sobotę, że w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 1,5 tys. testów.

PAP

drukuj