Nowe fakty w sprawie katastrofy smoleńskiej?

Podkomisja powołana przez Ministerstwo Obrony Narodowej przedstawi dziś nowe fakty w sprawie katastrofy smoleńskiej. Wczoraj odbyło się spotkanie z rodzinami ofiar, podczas którego przedstawiono przebieg dotychczasowych prac komisji.

Jak informowały media chodzi m.in. o informacje dotyczące uchybień i nieprawidłowości, których polscy śledczy dopuścili się podczas wyjaśniania przyczyn tragedii. Ponadto przedstawione mają zostać dowody na zatajanie przed opinią publiczną istotnych faktów przez tzw. komisję Millera.

Dariusz Fedorowicz, brat śp. Aleksandra Federowicza, prezydenckiego tłumacza, który zginął w katastrofie przypomina, że Ci którzy domagali się prawdy w sprawie Smoleńska byli nazywani oszołomami i sektą smoleńską. Podkreślił, że teraz prawda ma w końcu szansę ujrzeć światło dzienne.

Domagaliśmy się tej prawdy, zdawaliśmy sobie sprawę będąc dużo bliżej tematu niż przeciętny Kowalski, który był zdany tylko i wyłącznie na mainstreamowe media. To oczywista sprawa, że będą musiały te fakty ujrzeć światło dzienne i to się dzieje. Prawda sama się broni, bo jako jedyna jest spójna i jest niepodważalna. Jesteśmy tego świadkami. Oczywiście pokładam ogromne nadzieję w tym, że zarówno podkomisja i obecny zespół prokuratorów po prostu tą prawdę będą ujawniać. Myślę, że będziemy się dowiadywać nie nowych rzeczy, bo są jedynie rzeczy, które do tej pory nie były znane szerszej publice – komentuje Dariusz Fedorowicz.

Kierowana przez dr Wacława Berczyńskiego podkomisja została powołana w lutym przez szefa MON Antoniego Macierewicza. Podpisał on wówczas dokumenty w sprawie wznowienia badania katastrofy smoleńskiej oraz powołania i składu podkomisji działającej przy Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.

Jej członkowie działają w czterech podzespołach tematycznych: awioniki i lotnictwa, konstrukcji, medycyny, prawa i dokumentacji.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl