Minister Rolnictwa zapowiada pomoc dla rolników

Minister Rolnictwa Krzysztof Jurgiel zapowiedział pomoc dla rolników, którzy ucierpieli przez m.in. gradobicie. 

W ciągu tygodnia, dwóch – jak powiedział szef resortu rolnictwa – ustalona zostanie pula pieniędzy, dla gospodarzy, którzy ucierpieli wskutek ekstremalnych zjawisk pogodowych.

Minister Krzysztof Jurgiel przedstawił w Sejmie informacje na temat rolnictwa i obszarów wiejskich w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

W trakcie debaty minister był pytany m.in. o to, w jaki sposób resort pomoże sadownikom, którzy zostali poszkodowani w wyniku gradobicia.

Mamy przeznaczoną pulę środków w ramach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i ta kwota będzie ustalona w ciągu tygodnia lub dwóch. Tym gospodarstwom, które ucierpiały zostanie opłacona ta strata. Poszliśmy znowu tutaj krok do przodu. Panowie posłowie liczyliście 70 proc. w całym gospodarstwie, a my powiedzieliśmy 70 proc. w danej uprawy w rozporządzeniu. Jest to kolejny krok do przodu i tutaj musicie uznać, że te działania są w miarę możliwości finansowych – zaznacza Krzysztof Jurgiel.

Projekt Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju został przygotowany przez resort rozwoju, a jego konsultacje mają potrwać do końca września. W październiku dokument ma zostać przyjęty przez rząd.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj