R. Terlecki: każdy klub sejmowy z przedstawicielem w komisji ds. Amber Gold

Prawo i Sprawiedliwość zaproponuje, aby komisja śledcza ds. Amber Gold liczyła 11 osób i zasiadali w niej przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych – zapowiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, szef klubu PiS.

Wcześniej PiS proponowało, aby projektowana komisja śledcza liczyła 9 osób.

Oznaczało to, że byłoby w niej miejsce dla przedstawicieli trzech największych sejmowych klubów: PiS, PO i Kukiz’15.

Szef PiS-u Ryszard Terlecki zaznaczył jednak, że partii zależy na uczestnictwie także mniejszych klubów.

– Na prezydium Sejmu zgłosimy projekt składu komisji śledczej, składającej się z 11 osób. W tym kształcie komisji wszystkie kluby sejmowe będą miały swoją reprezentację. Po namyśle chcielibyśmy, żeby mniejsze kluby również mogły uczestniczyć w rozliczeniu tej ponurej afery – powiedział Ryszard Terlecki.

Jeszcze dziś w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie projektu uchwały ws. powołania komisji śledczej dotyczącej Amber Gold. Zaplanowano je na godz. 17.30.

Amber Gold to firma, która miała inwestować w złoto i inne kruszce. Działała od 2009 r., a klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji.

W 2012 r. firma ogłosiła likwidację. Tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl