Kukiz’15 o projekcie uchwały: to ma być jakiś kompromis

Projekt uchwały zaproponowany przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego podczas Konwentu Seniorów ma być „jakimś kompromisem” – ocenili w środę politycy Kukiz’15. Obywatele płacą nam za to, byśmy pracowali, a nie wygłupiali się – oświadczył wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka.

W uchwale odczytanej podczas kolejnej przerwy w obradach Konwentu Seniorów przez lidera ugrupowania Pawła Kukiza podkreślono, że „działając zgodnie z art. 82. Konstytucji RP, który stanowi, że obowiązkiem obywatela polskiego jest wierność Rzeczypospolitej Polskiej oraz troska o dobro wspólne, mając na celu rozwiązanie kryzysu parlamentarnego, dbając o zachowanie spokoju społecznego Sejm RP stwierdza, że na 33. posiedzeniu w dniu 16 grudnia 2016 r., Sejm uchwalił ustawę budżetową na rok 2017”.

„W związku z nietypowymi warunkami i okolicznościami towarzyszącymi obradom, pojawiły się w przestrzeni publicznej różne opinie na temat poprawności trzeciego czytania nad projektem ustawy na rok 2017” – napisano w uchwale.

„Zgodnie z artykułem 188. Konstytucji RP i zasadą trójpodziału władzy ustalenie zgodności z prawem przebiegu procesu legislacyjnego należy do kompetencji Trybunału Konstytucyjnego” – podkreślono w uchwale odczytanej przez Kukiza.

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka wyjaśnił, że propozycja uchwały ma być „jakimś kompromisem”.

„W tym sensie, że odbędzie się nad nią debata. Każda z opcji politycznych przedstawi swoje stanowisko wobec tego, co się wydarzyło 16 grudnia” – mówił.

Tyszka relacjonował, że lider Nowoczesnej Ryszard Petru nie zgodził się na tę propozycję, a PO – jak dodał – „się zastanawia”.

„My namawiamy obie strony sporu do kompromisu od paru tygodni. Płacą nam za to obywatele, żebyśmy pracowali tutaj, a nie wygłupiali się” – dodał.

Kukiz podkreślił, że jego ugrupowanie robi wszystko, żeby – jak ocenił – „czynnie nie uczestniczyć w eskalacji konfliktu i nie stawać po żadnej stronie”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl