R. Terlecki: budżet został uchwalony, nie będzie powtórki głosowania

Budżet państwa na 2017 r. został uchwalony, nie będzie powtórnego głosowania budżetu – powiedział w środę w Sejmie szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Terlecki powiedział dziennikarzom, że budżet na 2017 r. został uchwalony. Pytany, czy nie będzie powtórki głosowania, odpowiedział: „nie, naturalnie”.

Politycy opozycji poinformowali w środę, że marszałek Sejmu zaproponował projekt uchwały stwierdzający m.in., że budżet na 2017 r. uchwalony został na 33. posiedzeniu Sejmu, a ustalenie zgodności z prawem procesu legislacyjnego należy do kompetencji Trybunału Konstytucyjnego.

Pytany, o co chodzi zatem w tej uchwale Terlecki stwierdził, że ma „uspokoić, dać możliwości wyjścia z twarzą”.

Marek Suski z PiS podkreślił, że kolejne propozycje jego partii są odrzucane przez Platformę. Wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński dodał: „Ale mimo wszystko, w sposób być może naiwny, ale pozostajemy optymistami. Jak zechcą chcieć, to się >>dogadamy<<„.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl