Europosłowie PiS: rezolucja PE ws. Polski jest bezpodstawna

Europosłowie PiS-u podkreślają, że Parlament Europejski podjął rezolucję w sprawie Polski bez żadnych podstaw prawnych. Jednocześnie przypominają, że Parlament Europejski przeprowadzał analogiczne debaty i przegłosowywał rezolucje wobec Węgier.

W dokumencie przygotowanym przez największe frakcje w PE podkreślono, że paraliż Trybunału Konstytucyjnego zagraża demokracji, prawom podstawowym oraz rządom prawa w Polsce. Rezolucja wzywa polski rząd do rozwiązania kryzysu.

Europoseł Karol Karski zauważa, że jest to jedna z wielu rezolucji, które przejmował Parlament Europejski. Polityk przypomina, że PE zajmował się spraw Węgier aż cztery razy.

Rząd Viktora Orbana nie chce zmieniać swojej polityki zewnętrznej i polityki zagranicznej. Działa na rzecz swojego państwa i swoich obywateli. Podobnie jest u nas. Przykład Węgierski pokazuje, że wtedy, jak jakiś kraj próbuje się wydostać spod wpływu państw Europy Zachodniej wówczas próbuje się go dyscyplinować. Oczywiście korzysta się przy tym z usług różnego rodzaju zewnętrznych pomocników. Taka był tradycja, mówię tutaj o posłach Platformy Obywatelskiej, którzy nawiązują do złych korzeni historycznych. Na Polskę nie można donosić – podkreśla Karol Karski.

To druga rezolucja europarlamentu dotycząca Polski. Pierwsza została przyjęta w kwietniu i odnosiła się tylko do sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego. W przyjętym dziś dokumencie europosłowie odnoszą się też do ustaw: o mediach, policji, ustawy antyterrorystycznej a także planów wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej.

Europosłowie udzielili też poparcia Komisji Europejskiej, która prowadzi procedurę ochrony państwa prawa wobec Polski. W lipcu wydała zalecenia dla władz w Warszawie w sprawie rozwiązania kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl