fot. Monika Bilska

Policja: w związku z nieuzasadnioną paniką wywołaną koronawirusem, apelujemy o rozsądek

W związku z nieuzasadnioną paniką wywołaną w trakcie pandemii koronawirusa, apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność i niepowielanie kłamstw – zaapelował rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

https://twitter.com/PolskaPolicja/status/1238590726516150278

„W związku z nieuzasadnioną paniką wywołaną w trakcie pandemii koronawirusa, apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność i nie powielanie kłamstw – #FakeNews!” – napisał w komunikacie rzecznik KGP.

Poinformował, że kilka dni temu pojawili się oszuści próbujący wykorzystać obecną sytuację, o czym policja informowała wcześniej.

„Obecnie dostrzegamy kolejne +haniebne zachowania+ – głównie w mediach społecznościowych oraz za pomocą komunikatorów przekazywane są nieprawdziwe informacje dotyczące rzekomych zagrożeń, działań służb państwowych, które nie mają miejsca, czy nawołujące wprost do paniki” – przekazał insp. Mariusz Ciarka.

Dodał, że są to niedopuszczalne i nieodpowiedzialne zachowania, niemające żadnego oparcia w prawdzie. Przypomniał jednocześnie, że jedynymi i prawdziwymi źródłami informacji są komunikaty przekazywane przez służby i te zamieszczane na oficjalnych stronach internetowych.

„W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich Polaków, na bieżąco komunikaty przekazują również przedstawiciele najwyższych władz Państwa” – podał insp. Mariusz Ciarka.

Podkreślił też, że należy pamiętać, że każda decyzja czy wprowadzane jakiegokolwiek ograniczenia muszą mieć swoje oparcie w przepisach prawa, a następnie być ogłoszone do wiadomości publicznej.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl