fot. pixabay.com

Przy premierze powstanie rada ds. walki z koronawirusem, w której skład wejdą m.in. ekonomiści i socjolodzy

Minister zdrowia dziękuje za współpracę członkom Rady Medycznej, która działała przy premierze. Adam Niedzielski ma nadzieję na dalszą współpracę z ekspertami. Równocześnie tworzy w ministerstwie nowe gremium doradcze złożone z konsultantów krajowych z wybranych dziedzin medycyny. Także przy premierze powstanie nowa grupa doradców złożona już nie tylko z medyków.

W piątek 13 z 17 członków Rady Medycznej ds. COVID-19 przy premierze zrezygnowało z doradzania rządowi w sprawie epidemii.

Przekonywali, że ich rekomendacje nie miały przełożenia na realne działania, a formuła współpracy została wyczerpana.

– Nie pozwólmy sobie przysłonić tego obrazka współpracy tylko i wyłącznie tym, co się działo w ostatnich dniach, bo bilans funkcjonowania Rady Medycznej jest bilansem bardzo pozytywnym – mówił minister zdrowia.

Adam Niedzielski zapowiedział powołanie nowej rady, która będzie działała w ramach resortu zdrowia. Będą ją tworzyli krajowi konsultanci z wybranych dziedzin medycyny. Niektórzy z nich tworzyli Radę Medyczną przy premierze.

– Będzie w sposób nieformalny doradzała i pomagała w podejmowaniu decyzji na poziomie ministra zdrowia – poinformował minister zdrowia.

Także przy premierze powstanie nowa rada złożona już nie tylko z medyków. Wejdą do niej m.in. ekonomiści i socjolodzy. Minister zdrowia ogłosił, że we wtorek może zostać potwierdzonych nawet 20 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem, a szczyt zakażeń ma nastąpić w połowie lutego i sięgać 60 tys. zachorowań dziennie.

– To wszystko pokazuje, że musimy stwierdzić, że piąta fala staje się faktem – stwierdził Adam Niedzielski.

Resort zdrowia przygotowuje się na różne scenariusze związane z przeciążeniem systemu ochrony zdrowia. Szef resortu przekonuje, że walkę z pandemią ułatwiłoby przyjęcie ustawy o weryfikacji covidowej pracowników.

– Bez tych narzędzi – moim zdaniem – trudno sobie wyobrazić dalszą walkę z falą – uważa Adam Niedzielski.

Minister otrzymał zapewnienie od premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa Jarosława Kaczyńskiego, że tzw. ustawa Hoca będzie procedowana i poddana drugiemu czytaniu. W Prawie i Sprawiedliwość nie brakuje krytyków tej ustawy. Niewykluczone, że przyjęta zostanie z poparciem opozycji.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl