fot. flickr.com

Włochy: po trzech miesiącach kubańska misja medyczna opuściła Lombardię

Kilka tysięcy osób chorych na Covid-19 było w Lombardii, na północy Włoch, pod opieką 52 lekarzy i pielęgniarzy z Kuby, którzy pracowali w szpitalu polowym w mieście Crema. Po ponad trzech miesiącach Kubańczycy odlecieli z Mediolanu do swojego kraju.

Przed wyruszeniem w podróż do Hawany członkowie kubańskiej misji medycznej odbyli prewencyjną 14-dniową kwarantannę.

Eksperci w dziedzinie walki z chorobami zakaźnymi i wirusowymi pracowali w pierwszym polowym szpitalu we Włoszech, utworzonym w rekordowym tempie w marcu, w okresie najostrzejszej fazy epidemii koronawirusa i przeciążenia placówek medycznych w Lombardii.

Wspierali miejscowy personel medyczny, zmagający się z lawinowo rosnącą falą zakażeń i ciężkich przypadków Covid-19. Pod koniec maja szpital polowy został zamknięty, co było potwierdzeniem poprawy sytuacji.

W poniedziałek odbyła się ceremonia pożegnania kubańskiej misji medycznej, w której uczestniczyły władze miasta Crema, przedstawiciele włoskiej Obrony Cywilnej i MSZ.

Dziennik „Corriere della Sera” przytoczył słowa ambasadora Kuby we Włoszech Jose Carlosa Rodrígueza Ruizhy skierowane do medyków z wyspy: „Wracacie na Kubę pełni zasług i podziwu całego świata dla waszej pracy humanitarnej , która spotkała się z uznaniem władz i ludności Italii”.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl