fot. twitter.com/NFZ_Centrala

NFZ: Wycena za pacjentów covidowych na podstawie saturacji

Szpitale II i IV poziomu otrzymają za każdy dzień leczenia pacjentów w stanie ciężkim, z saturacją poniżej 95 proc., 630 zł – poinformował Narodowy Fundusz Zdrowia. W środę wejdzie w życie zarządzenie prezesa Funduszu w tej sprawie.

„Zarządzenie prezesa NFZ wprowadza – wykorzystywane w rekomendacjach PTEiLChZ (Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych) do oceny klinicznej aktywności choroby u pacjentów już hospitalizowanych – kryterium oparte na saturacji” – powiedziała rzecznik NFZ Sylwia Wądrzyk.

Zgodnie z zarządzeniem szpitale II i IV poziomu otrzymają za każdy dzień leczenia pacjentów w stanie ciężkim, z saturacją poniżej 95 proc., 630 zł. W przypadku pacjentów z saturacja równą lub wyższa niż 95 proc. będzie to 330 zł. Zarządzenie wchodzi w życie 4 listopada br.

Minister zdrowia Adam Niedzielski informował w ubiegłym tygodniu, że stawki za leczenie pacjenta covidowego zostaną zróżnicowane tak, by w szpitalach byli leczeni najciężej chorzy. Zróżnicowanie, jak pierwotnie zakładano, miało nastąpić zależnie od tzw. skali CRB-65.

We wtorek szef resortu zdrowia przekazał na Twitterze podziękowania „przedstawicielom środowiska medycznego za wypracowanie kompromisowego rozwiązania, które spełnia oczekiwania stron”.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl