fot. pixabay.com

Włochy: Wiceminister zdrowia za zniesieniem restrykcji dla zakażonych bez objawów. „Musimy dojść do takiej sytuacji, by osoba z pozytywnym wynikiem testu, ale bezobjawowa mogła prowadzić normalne życie”

Za zniesieniem ograniczeń dla osób z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa, które nie mają objawów opowiedział się włoski wiceminister zdrowia Pierpaolo Sileri. Osoba tylko z pozytywnym wynikiem nie jest chora – podkreślił we wtorek.

„Musimy dojść do takiej sytuacji, by osoba z pozytywnym wynikiem testu, ale bezobjawowa mogła prowadzić normalne życie, używając maseczki Ffp2 przez kilka dni, bez konieczności opuszczenia pracy, rezygnacji z życia społecznego i tego wszystkiego, przez co jest wykluczona z powodu zwykłego pozytywnego rezultatu przy braku symptomów” – stwierdził wiceminister zdrowia w wywiadzie telewizyjnym.

Jak wyjaśnił, możliwość zmiany przepisów w sprawie takich osób zostanie rozważona w najbliższym czasie, kiedy dojdzie do dalszej poprawy sytuacji epidemicznej, zwłaszcza na oddziałach intensywnej terapii.

„Gdy będzie pewność, że wariant Omikron wyparł Deltę i gdy będą lepsze dane, a zatem – miejmy nadzieję – w ciągu dwóch, trzech tygodni należy dokonać takiej analizy” – dodał Sileri.

Wiceminister powiedział: osoba z pozytywnym wynikiem „nie jest chora i nie musi wyzdrowieć, ale dzisiaj każdy bez objawów kierowany jest na izolację i jest poza rynkiem pracy i wszystkim innym”.

Według ekspertów szczyt tej fali zakażeń Włochy mają już za sobą, a Omikron – jak wynika z badań – powoduje około 96 procent infekcji.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl