fot. pixabay.com

Ukraina: Strzelanina w metrze przez nieprawidłowe noszenie maseczek

Do strzelaniny doszło w środę w metrze w Charkowie na wschodzie Ukrainy. Mężczyzna oddał kilka strzałów w powietrze, a następnie postrzelił innego pasażera w nogę po tym, jak doszło między nimi do konfliktu na tle nieprawidłowego noszenia maseczek ochronnych.

W środę późnym wieczorem na policję wpłynęło zgłoszenie w sprawie konfliktu w wagonie metra w Charkowie. Mężczyzna zwrócił uwagę grupie studentów na nieodpowiednio założone maseczki, wywołując z ich stronę agresywną reakcję – podaje w czwartek policja. Według prokuratury mężczyzna – były pracownik milicji podatkowej – został obrzucony przez studentów wulgaryzmami.

Konflikt przeniósł się na stację metra. Tam – jak podaje prokuratura – grupa zaczęła popychać mężczyznę. W odpowiedzi ten wyciągnął pistolet, kilkakrotnie strzelił w powietrze, a następnie postrzelił w nogę jednego z młodych pasażerów. Były milicjant wyjaśnił swoje działania koniecznością obrony. Policja poinformowała, że był to tzw. pistolet traumatyczny.

23-latek, który został ranny w stopę, odmówił hospitalizacji.

W związku z pandemią koronawirusa w transporcie publicznym na Ukrainie konieczne jest zasłanianie maseczką ust i nosa. Często jednak zdarza się, że pasażerowie zakładają ją niepoprawnie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl