PAP/EPA

Prezydent Ukrainy w obwodzie mikołajewskim: Cały czas ratujemy powodzian

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, złożył w czwartek wizytę w obwodzie mikołajewskim, na terenach dotkniętych powodzią spowodowaną zniszczeniem zapory w Nowej Kachowce. W regionie zorganizowano punkty recepcyjne dla ewakuowanych, cały czas ratujemy powodzian – zapewnił.

„Ratownicy i władze są na miejscu (…) centrala akcji ratowniczej działa przez 24 godziny na dobę” – napisał Zełenski na Twitterze.

„Ludność została ewakuowana z zalanych domów. Dostarczamy ludziom czystą wodę i podstawową żywność” – dodał prezydent.

Szef administracji wojskowej regionu, Witalij Kim, poinformował Zełenskiego o sytuacji powodziowej. Dyskutowano o możliwości systematycznego dostarczania wody pitnej dla mieszkańców.

Prezydent Ukrainy wcześniej w czwartek odwiedził Chersoń, który jest również częściowo zalany wodami Dniepru po tym, gdy we wtorek rosyjskie wojska okupacyjne wysadziły zaporę w Nowej Kachowce.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl