fot. pixabay.com

Wicemin. A. Śliwka: Nie ma zgody na zamknięcie kopalni Turów. Jasno i wyraźnie stoimy na straży bezpieczeństwa energetycznego

Stoimy na straży tego, aby polski górnik, polskie rodziny, które żyją z tego, że pracują w Polskiej Grupie Energetycznej, żeby nie były zaskakiwane takimi decyzjami – powiedział wiceminister aktywów państwowych, Andrzej Śliwka, w środowym programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie nakazał wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów.  Jak wskazał Andrzej Śliwka, sąd wziął pod uwagę tylko argumenty czeskich i niemieckich organizacji.

– Jestem zbulwersowany postanowieniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. W postanowieniu pod uwagę zostały wzięte argumenty, które zostały przedstawione tylko przez ekoideologów z Czech i Niemiec. (…) Polska Grupa Energetyczna nie uczestniczyła w procesie wydania tego postanowienia, które zostało wydane na posiedzeniu niejawnym. Mam jasną deklarację, która wybrzmiała na spotkaniu w Turowie (…), że Polska Grupa Energetyczna skorzysta z wszelkich możliwych środków prawnych, aby zaskarżyć tę decyzję – podkreślił wiceminister aktywów państwowych.

Gość TV Trwam zwrócił uwagę, że ekoideologom nie przeszkadzają kopalnie,  które funkcjonują na terenie Czech i Niemiec.

– Nie przeszkadza ekoideologom to, że takie kopalnie funkcjonują również w Czechach i Niemczech. Jestem zdziwiony tym, że pojawiały się głosy, iż doszło do jakichś nieprawidłowości. Zasadniczą nieprawidłowością jest to, że takie organizacje jak Greenpeace – pokazała to nam sytuacja związana z rosyjską agresją na Ukrainie, że Rosjanie potrafią rozpracować takie organizacje – często działają na rozkaz Kremla – powiedział.

Dodał, że polski rząd nie zgodzi się na zamknięcie kopalni w Turowie, która jest miejscem pracy dla wielu mieszkańców tego regionu.

– Jeżeli chodzi o działania rządu, nie ma zgody na zamknięcie kopalni Turów. Warto przypomnieć w tym momencie słowa polityków opozycji, Rafała Trzaskowskiego czy Szymona Hołowni, (…), którzy jasno mówili, że trzeba zamykać kopalnię w Turowie. Nasze podejście jest całkowicie odmienne. Jasno i wyraźnie stoimy na straży bezpieczeństwa energetycznego. Stoimy na straży tego, aby polski górnik, polskie rodziny, które żyją z tego, że pracują w Polskiej Grupie Energetycznej, nie były zaskakiwane takimi decyzjami, które zostały podjęte m.in. na bazie pana sędziego Jarosława Łuczaja, który w uzasadnieniu do postanowienia napisał rzecz kuriozalną: „Należy dokonać prounijnej wykładni prawa” – zaznaczył wiceszef MAP.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał w środę porozumienie z NSZZ „Solidarność”. Jak podkreślił Andrzej Śliwka, Prawo i Sprawiedliwość stawia na dialog ze stronę społeczną i przedsiębiorcami.

– Stawiamy na dialog zarówno ze stroną społeczną, jak i przedsiębiorcami. Platforma Obywatelska jest partią, która podnosiła wiek emerytalny, robił to Donald Tusk, a na jego polecenie robił to Władysław Kosiniak-Kamysz (…). My przyjęliśmy zupełnie inną logikę, stawiamy na dialog, rozmowy – przekonywał gość TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl