Pilne spotkanie ws. problemów systemu ratownictwa

Problemy systemu  ratownictwa będą tematem rozmowy polityków podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Zdrowia. Spotkania w trybie pilnym domagało się PiS.

Ma to związek z tragicznymi przypadkami nieudzielenia pomocy medycznej dzieciom, błędami i licznymi nieprawidłowościami związanymi z funkcjonowaniem nocnej i świątecznej pomocy medycznej.

Poseł Czesław Hoc, członek Sejmowej Komisji Zdrowia zwraca uwagę na fakt, że rząd PO-PSL z 1000 przychodni lekarskich – które pełniły dyżur nocny – zlikwidował aż 600 placówek. Dramat polega na tym – jak tłumaczy poseł – że rodzice,  których  dziecko ma gorączkę po godz. 18. nie ma gdzie się z nim udać.

– Jest tylko opieka nocna i świąteczna, która jest tak rozdrobniona i tak rzadko są rozmieszczone te punkty, że tak naprawdę pacjent nie może czuć się bezpiecznie. Jest ratownictwo medyczne, są szpitalne oddziały ratunkowe, które dostarczają pomoc z zakresu ratownictwa medycznego i oczywiście lekarz rodzinny, który pracuje tylko do godz. 18. To jest właśnie ten demontaż Służby Zdrowia, ochrony zdrowia. To jest destrukcja, rozbiórka Służby Zdrowia, a po drodze jeszcze zdemolowanie – powiedział poseł Czesław Hoc. 

Politycy największej partii opozycyjnej liczą na to, że w dzisiejszej komisji weźmie udział szef resortu zdrowia Bartosz Arłukowicz – powiedział poseł Bolesław Piecha, wiceszef Sejmowej Komisji Zdrowia.

– Żądamy, żeby pan minister przyszedł na tę komisję i odniósł się do serii zdarzeń, które miały miejsce ostatnio w Polsce; zwłaszcza w kontekście zamieszania i odmowy udzielania pomocy dzieciom. Konsekwencje są tragiczne; to jest śmierć – nie pierwsza. Ostatnio informowano o śmierci Dominiki. Chcemy również, żeby pan minister przedstawił program działania, żeby odniósł się do natychmiastowych działań, jakie musi podjąć w sferze legislacyjnej – powiedział poseł Bolesław Piecha.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl