fot. PAP

Luft atakuje Episkopat Polski

Członek KRRiT naciskami nazywa kolejne wsparcie udzielone katolickiej TV Trwam przez księży biskupów. Krzysztof Luft pokazuje właściwe oblicze KRRiT komentuje poseł Anna Sobecka.

„Natychmiast po ogłoszeniu konkursu rozpoczęła się kampania nacisków politycznych i medialnych, a nawet przestępczych gróźb pod adresem KRRiT i jej członków” – powiedział Krzysztof Luft. Dodał, że jej celem jest wymuszenie na organie państwowym – jakim jest KRRiT – rozstrzygnięcia trwającego konkursu na rzecz jednego z jego uczestników”.

Do tych nacisków – według Lufta dołączył także Episkopat Polski. Solą w oku członków KRRiT stało się oświadczenie KEP, w którym księża biskupi po raz kolejny poparli starania Fundacji Lux Veritatis o miejsce dla TV Trwam na cyfrowym multipleksie.

Przypomnijmy, w dokumencie księża biskupi zwracają uwagę na 10-letnią działalność TV Trwam, jej rolę w społeczeństwie, oraz na miliony głosów poparcia, które napłynęły do KRRiT.

„Wypowiedź Krzysztofa Lufta potwierdza, że nasze obawy i niepokoje związane z drugim konkursem są słuszne” – powiedziała poseł Anna Sobecka, członek Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.

– Tym samym Krzysztof Luft pokazuje, że nasze pierwotne obawy i niepokoje – jeśli ponownie chodzi o manipulację w drugim konkursie – były i są cały czas słuszne. To przewodniczący i członkowie KRRiT nie wiedzieli, że Episkopat Polski popiera TV Trwam, jako jedyne medium katolickie? Wydaje mi się, że Krzysztof Luft pokazuje właściwe oblicze KRRiT – powiedziała poseł Anna Sobecka.

Za wsparcie księży biskupów podziękował w czwartek podczas spotkania Rodziny Radia Maryja w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

 Musimy mieć media i dziękujemy tym, którzy popierają nas. Dziękujemy wszystkim księżom biskupom. Wszyscy widzimy, który już raz z kolei wszyscy księża biskupi, na czele z przewodniczącym Konferencji Episkopatu, upominają się o Telewizję Trwam.  Bardzo im za to dziękujemy. Bóg zapłać im za to. (…) Popierajmy wszystkie media katolickie –  powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk. 

Przypomnijmy, cały czas trwa akcja zbierania podpisów do KRRiT. Do tej pory policzono już 2 mln 440 tys. 964 kopie podpisów.

RIRM

drukuj