Sztab Komorowskiego oficjalnie nie odpowiedział na zaproszenie do debaty w TV Trwam

Prezydent Bronisław Komorowski prawdopodobnie nie weźmie udziału w debacie wyborczej w TV Trwam. Na zaproszenie odpowiedział tylko sztab Andrzeja Dudy, kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta.


pismo-z-dnia-14

Kliknij, aby powiększyć


Szef kampanii ubiegającego się o reelekcję prezydenta, poseł Robert Tyszkiewicz, w wywiadzie dla jednego z dzienników wykluczył rozmowę na antenie katolickiej stacji.

Do tej pory Fundacja Lux Veritatis, nadawca programu TV Trwam, nie otrzymała odpowiedzi od sztabu Bronisława Komorowskiego.

Poseł Beata Szydło, która odpowiada za kampanię Andrzeja Dudy, nie ukrywa zdziwienia zachowaniem urzędującej głowy państwa. Polityk zauważa, że Komorowski zdecydował się już na udział w debatach na antenach telewizji komercyjnych.

– Nie rozumiem tego dzielenia na słuchaczy czy odbiorców lepszych i gorszych – tych, których sobie pan prezydent Komorowski wybiera, czy też do których nie chce mówić. Dziwię się temu. Mogę się tylko oburzać i dziwić, ale to pokazuje także stosunek prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego do Polaków – powiedziała Beata Szydło.

W najbliższa niedzielę obaj kandydaci wezmą udział w debacie transmitowanej na antenach TVP i Polsatu. Będą oni odpowiadali na pytania dotyczące bezpieczeństwa, spraw zagranicznych, ustroju państwa i spraw wewnętrznych.

Kandydaci mają też wzajemnie zadawać sobie pytania.  21 maja debatę prezydencką planuje TVN.

W najnowszym sondażu firmy Milward Brown – pierwszym badaniu po I turze wyborów prezydenckich – wygrywa Andrzej Duda. Na kandydata PiS-u chce głosować 44 proc. badanych. Bronisław Komorowski może liczyć na czterdziestoprocentowe poparcie. 16% badanych wciąż nie podjęło ostatecznej decyzji, kogo poprze 24 maja. [czytaj]

RIRM

drukuj