By Marcin Białek - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16823300

Pandemia COVID-19. Prezydent zwołał radę gabinetową

Prezydent Polski Andrzej Duda zwołał na jutro posiedzenie rady gabinetowej ws. sytuacji epidemicznej oraz dalszej strategii działań państwa w walce z COVID-19. Posiedzenie odbędzie się w formie zdalnej. Polska zmaga się z trzecią falą pandemii.

Liczba zakażeń koronawirusem utrzymuje się na wysokim poziomie. W ciągu minionej doby odnotowano blisko 28 tys. nowych zakażeń SARS-CoV-2.

Wysoka liczba zakażeń sprawia, że do szpitali trafia coraz więcej osób. Na Śląsku bliska jest granica obłożenia łóżek, a Małopolska ma problem z respiratorami.

Po dużych wzrostach zakażeń należy spodziewać się wzrostu zgonów. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o śmierci 954 osób. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz tłumaczył, że są to zbiorcze dane.

– Na 954 ogłoszone dzisiaj zgony mamy w granicach 100 zgonów z Wielkiego Piątku, w granicach 130 zgonów z Wielkiej Soboty i 130 z Niedzieli Wielkanocnej, więc jest to duża liczba, ale ona w pełni nie obrazuje ostatniej doby czy ostatnich dwóch dni, bo najczęściej bieżące raportowanie dotyczy 24 do 48 godzin. To jest standard. Na dzisiejszy tragiczny wynik składa się oczywiście tendencja wzrostowa, na którą musimy zwracać uwagę, ale również raportowanie zgonów z okresu świątecznego – mówił rzecznik resortu zdrowia.

Podczas trzeciej fali pandemii ma się zwiększyć liczba szczepień przeciw COVID-19. W naszym kraju podano blisko 7 mln dawek preparatu. Jeszcze w tym miesiącu system ma osiągnąć w ciągu tygodnia milion iniekcji.

Sytuacja epidemiczna wymaga także, by jeszcze bardziej przestrzegać zasad sanitarnych. Rząd przedłużył również lockdown do 18 kwietnia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl