fot. PAP/Darek Delmanowicz

Trwa kampania wyborcza na prezydenta Rzeszowa

Przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa mają się odbyć 9 maja. Jeden z kandydatów, Marcin Warchoł, zapowiada realizację programu sportowego dla Rzeszowa, który obejmuje stworzenie m.in. Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki, aquaparku i nowych ścieżek rowerowych.

Marcin Warchoł jako kandydat w wyborach na prezydenta Rzeszowa chce wspierać działające w mieście małe kluby i sport amatorski. Trzeba podać rękę tym, którzy chcą się rozwijać w sporcie – podkreśla wiceminister sprawiedliwości.

– Bardzo ważne jest to, żeby wspierać rozwój nie tylko tych dużych klubów, ale i tych mniejszych tj. Korona Załęże. Mamy cały szereg wspaniałych drużyn osiedlowych, z których wyrastają talenty i przyszłe pokolenia wspaniałych zawodników – wskazuje Marcin Warchoł, kandydat na prezydenta Rzeszowa.

W planie jest także rozbudowa infrastruktury sportowej. Mieszkańcy Rzeszowa tego potrzebują – zwraca uwagę Brygida Sakowska-Kamińska, trener gimnastyki sportowej.

– Ja jestem przedstawicielem sportów gimnastycznych i muszę powiedzieć, że ubolewamy w kwestii obiektów sportowych. Mamy jeden obiekt miejski, który nie jest w zasięgu innych klubów, klubików, które chciałyby się rozwijać.  Musimy sobie radzić sami – mówi  Brygida Sakowska-Kamińska, mistrzyni świata w gimnastyce sportowej.

Wsparcie sportu i rekreacji to wsparcie dzieci, młodzieży i całych rodzin. Szczególnie w dobie pandemii – dodaje siatkarz Krzysztof Ignaczak.

– Na pewno musimy się zastanowić nad stworzeniem programów, które będą angażowały nasze dzieci. Mówię tutaj nie tylko o sporcie kwalifikowanym, ale o dzieciach i młodzieży, o którą musimy zadbać – tłumaczy Krzysztof Ignaczak, mistrz świata w siatkówce, siatkarz Asseco Resovia Rzeszów.

Marcin Warchoł podpisał program sportowy, który zakłada budowę wodnego parku rozrywki, aquaparku, ścieżek rowerowych czy plaż miejskich. W ramach programu ma powstać także Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki.

https://twitter.com/marcinwarchol/status/1379417439960727552

Dotychczasowy prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc zrezygnował ze stanowiska 10 lutego br. Przedterminowe wybory mają się odbyć 9 maja.

TV Trwam News

drukuj