fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

B. Budka: M. Kidawa-Błońska jako jedyna z opozycji ma szansę wygrać z Andrzejem Dudą

Małgorzata Kidawa-Błońska jest osobą, która jako jedyna z opozycji ma szansę wygrać w wyborach z prezydentem Andrzejem Dudą; w swoich wystąpieniach bije go na głowę – uważa szef klubu KO Borys Budka. Potrzebujemy prezydenta, który będzie łączył i słuchał – podkreślił.

Borys Budka był pytany w czwartek radiowej Trójce o kandydaturę dziennikarza, publicysty, autora książek i działacza społecznego Szymona Hołowni. Budka ocenił, że Hołownia „to duża zagadka”.

„Znam go jako dziennikarza i bardzo go cenię. Wydaje się być bardzo miłą osobą” – dodał.

Jednocześnie zaznaczył, że on wspiera kandydującą w prawyborach prezydenckich w PO Kidawę-Błońską.

„Pani marszałek Kidawa -Błońska w przeciwieństwie do pana Szymona Hołowni jest osobą, która pełniła najważniejsze funkcje państwowe. Jest znana z tego, że potrafi łączyć, budować porozumienia. Jest osobą bardzo kompetentną i merytoryczną. Jestem przekonany, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest najlepszą kandydatką do tego, aby wygrać z prezydentem Andrzejem Dudą. Nikogo nie lekceważę i mam wielki szacunek do każdego, kto będzie kandydował, ale będę wspierał kandydatkę lub kandydata Koalicji Obywatelskiej, mam nadzieję, że będzie to wspólny kandydat KO” – oświadczył.

Borys Budka podkreślił, że od samego początku wspiera Kidawę-Błońską i podpisał się pod jej kandydaturą.

„Jest osobą, która w mojej ocenie jako jedyna z opozycji ma szansę wygrać z Andrzejem Dudą” – dodał.

Na uwagę, że podczas sobotniej debaty z jej kontrkandydatem w prawyborach w PO, Jackiem Jaśkowiakiem „wyglądało to tak, jakby zżerała ją trema”, Borys Budka powiedział, że „to są bardzo duże emocje”.

„To pokazuje tylko autentyczność tego procesu nominacyjnego. Małgorzata Kidawa-Błońska jest po prostu osobą, która podchodzi do tego z sercem, a jeśli podchodzimy z sercem, to i te emocje są o wiele większe. I ja to oceniam w kategorii takiej prawdziwości i wyrazistości. Trudno być robotem w momencie, gdy całym sercem walczy się o to, by Polska była lepsza” – mówił Borys Budka.

Dodał, że gdy porównuje z jej wypowiedziami wystąpienia prezydenta Dudy „krzyczącego i pouczającego”, to Kidawa-Błońska „w swoich wystąpieniach bije go na głowę”.

„Wolę polityka spokojnego i zrównoważonego. Potrzebujemy prezydenta, który będzie łączył, a nie dzielił, który będzie słuchał, a nie pouczał, który będzie mówił spokojnie, a nie krzyczał – i taka jest Małgorzata Kidawa-Błońska” – ocenił szef klubu KO.

Borys Budka – który zamierza ubiegać się o funkcję szefa PO – był też pytany, jaką ma wizję zmian w Platformie Obywatelskiej. Odpowiedział, że „PO powinna iść prosto do celu, być ugrupowaniem centrowym i nie bawić się w wojny ideologiczne”. Pytany o współpracę z PSL, zaznaczył, że „zawsze się za nią opowiadał”.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl