fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Para Prezydencka z oficjalną wizytą na Węgrzech

Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Duda złożą dziś oficjalną wizytę na Węgrzech. Andrzej Duda spotka się z prezydentem Węgier Janosem Aderem. Zaplanowano też rozmowy plenarne delegacji.

Prezydent RP będzie rozmawiał również z premierem Węgier Victorem Orbanem oraz przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego tego kraju, Laszlo Koverem.

To pierwsza wizyta Prezydenta RP na Węgrzech po długim okresie pandemii, dlatego tematów do rozmowy jest wiele – mówi Grażyna Ignaczak-Bandych, szef Kancelarii Prezydenta RP.

– Tematów jest bardzo dużo. Są one koncentrowane wokół spraw dotyczących bezpieczeństwa, gospodarki po wychodzeniu z pandemii, ale także relacji dwustronnych i kulturalnych. Tematy te będą ogniskowały wokół współpracy regionalnej. To spotkanie służy także podtrzymaniu i wzmocnieniu i tak dobrych relacji polsko-węgierskich, o czym wszyscy wiedzą – wskazała Grażyna Ignaczak-Bandych.

Podczas wizyty na Węgrzech prezydent Andrzej Duda otrzyma odznaczenie przyznawane najwyższym przedstawicielom innych państw. Prezydent Polski odbierze Krzyż Wielki z Łańcuchem i Złotopromienną Gwiazdą Węgierskiego Orderu Zasługi.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl