Mastalerek: w połowie czerwca Duda wprowadzi się do pałacyku MSZ

Między 10 a 15 czerwca prezydent elekt Andrzej Duda wprowadzi się do pałacyku MSZ przy ul. Foksal – poinformował we wtorek rzecznik PiS-u Marcin Mastalerek. Dodał, że decyzje personalne dotyczące Kancelarii Prezydenta Duda ogłosi na początku sierpnia.

– MSZ udostępnił ten pałacyk; między 10 a 15 czerwca pan prezydent elekt będzie się wprowadzał – powiedział na antenie TVN24 Marcin Mastalerek. Dodał, że „obecnie trwają tam prace techniczne. Trzeba przystosować pałacyk, bo on wcześniej nie był wykorzystywany do funkcji biurowych” – dodał.

O tym, że biura prezydenta elekta Andrzeja Dudy, do czasu jego zaprzysiężenia, będą się mieściły w pałacyku MSZ poinformował w poniedziałek minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.

Rzecznik PiS-u podkreślił również, że nie otrzymał propozycji pracy w Kancelarii Prezydenta. „W ogóle o tym nie rozmawialiśmy (…). Nie było żadnej propozycji, a rozmawialiśmy wielokrotnie, ale też nie składał propozycji innym politykom” – zaznaczył Mastalerek.

Podkreślił także, że „sprawy personalne będą osobistą decyzją prezydenta elekta”, którą ogłosi „na początku sierpnia”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl