Wyjazdowe posiedzenie KP PO

Klub Platformy Obywatelskiej, na czele z premier Ewą Kopacz, zbiera się dziś na wyjazdowym posiedzeniu. Politycy mają rozmawiać m.in. o strategii przed wyborami parlamentarnymi i planach legislacyjnych.

W założeniu posiedzenie ma być mobilizacyjne; PO ma pokazać, że po wyborczej porażce prezydenta Bronisława Komorowskiego nie ma w partii wewnętrznych tarć, kłótni i rozrachunków.

Zamiast tego ma być zaprezentowana lista kluczowych projektów, które PO będzie chciała przeprowadzić przez Sejm do końca kadencji. Wśród nich jest projekt dotyczący in vitro.

Rządowa ustawa w tej sprawie jest sprzeczna z nauką Kościoła m.in. dlatego, że nie traktuje ludzkiego zarodka jako początku ludzkiego życia.

Antoni Szymański, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, mówi, że ustawa rządowa tylko w nazwie mówi o leczeniu niepłodności.

– In vitro nie leczy niepłodności. Natomiast metoda, która faktycznie leczy i pomaga, którą należy popierać, to naprotechnologia. Z punktu widzenia celu, czyli leczenia niepłodności, projekt ten jest nietrafiony. Powinniśmy zrobić wszystko, żeby niepłodność w Polsce była leczona. Powinniśmy więc upowszechniać te metody, które temu służą. In vitro temu nie służy i jednocześnie bardzo przedmiotowo traktuje dziecko poczęte w wyniku tej metody – podkreślił Antoni Szymański.

Oprócz projektu dotyczącego in vitro Platforma Obywatelska chce przedstawić propozycje w sprawie bezpłatnej pomocy prawnej i programu „Pierwsza praca”.

Program, który ma zagwarantować 2-letnie zatrudnienie dla ponad 100 tys. młodych ludzi zapowiedział Bronisław Komorowski podczas kampanii przed wyborami prezydenckimi. Młodzi wyborcy nie uwierzyli jednak rządowi, który na podobne inicjatywy miał 8 lat. W większości głosowali oni na Andrzeja Dudę.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl