fot. PAP/Łukasz Gągulski

Kombatanci wyrazili poparcie dla prezydenta Andrzeja Dudy

Grupa kombatantów, m.in. płk Marian Pawełczak ps. „Morwa”, kpt. Marianna Krasnodębska ps. „Wiochna” i kpt Jerzy Nowicki ps. „Plastuś”, poparła starającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudę. Poparcie wyrazili w wideo zamieszczonym w czwartek na Twitterze DUDA2020.

https://twitter.com/AndrzejDuda2020/status/1281097196079890432

„Proszę bardzo wszystkich o głosowanie na pana prezydenta Andrzeja Dudę, będziemy wtedy mieli Polskę taką jak trzeba” – powiedział płk Marian Pawełczak.

Do głosowania na prezydenta Andrzeja Dudę zachęciła również Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata kpt. Marianna Krasnodębska.

„W nim jest nasza cała nadzieja i oparcie” – podkreśliła.

Por. Maria Mieszkina życzyła prezydentowi Andrzejowi Dudzie dużo zdrowia, pomyślności i zwycięstwa w wyborach. Poparcie dla Andrzeja Dudy zadeklarowali również por. Jan Jabłoniec ps. „Fiat”, bo, jak ocenił, prezydent Andrzej Duda „żyje dla całego kraju”; mjr. Miron Borejsza ps. „Błysk”, który nazwał Andrzej Dudę człowiekiem prawym oraz biorąca udział w Powstaniu Warszawskim Ludwika Mendelska. Jej zdaniem Andrzej Duda „to, co mu serce dyktuje, robi”.

„Dziękuję bardzo panie prezydencie i proszę o dalszą opiekę” – powiedziała.

Zdaniem mjr. Bogdana Walasa „oddanie głosu na powtórną elekcję obecnego prezydenta Andrzeja Dudę jest patriotycznym obowiązkiem i moralnym nakazem”.

„Bóg Honor i Ojczyzna – tym powinniśmy się posługiwać i wszyscy głosować na Andrzeja Dudę” – wskazał kpt Jerzy Nowicki ps. Plastuś.

W ocenie płk Zbigniewa Zielińskiego ps. Sęk, „żaden inny prezydent nie zrobił dla Polski tyle, zarówno na arenie międzynarodowej, jak i w kraju”. Swoje poparcie wyraziła również płk Weronika Sebastianowicz ps. Różyczka.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl