fot. twitter.com/RBakiewicz

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości: finansując ekstremę lewicową R.Trzaskowski mógł popełnić przestępstwo

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz zawiadomi w czwartek Prokuraturę Krajową o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który według niego finansuje organizację nawołującą do nienawiści i zmierzającą do zamachu stanu.

https://twitter.com/StowMarszN/status/1281155525695221760

„W ubiegłym roku pan Rafał Trzaskowski przekazał 3,6 mln zł na organizację «Biennale Warszawa». Organizacja ta spożytkowała pieniądze na szkolenie m.in. anarchistów z tzw. Antify” – oświadczył prezes Bąkiewicz podczas konferencji prasowej przed warszawskim Ratuszem.

Według niego, „Biennale Warszawa” jest organizacją „o rodowodzie komunistycznym”, dla której „własność prywatna jest złem, a własność wspólna dobrem”. Zwrócił uwagę, że „bojówki Antify doprowadzają na zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych do grabieży, rozbojów, pobić, obalania pomników”. Przekonywał, że „Biennale Warszawa”, jest „elementem międzynarodówki komunistycznej” oraz, że jest to „ruch rewolucyjny, który ma zamiar siłą zmienić panujący ustrój również w Polsce”.

Poinformował, że w zawiadomieniu do prokuratury prezes Stowarzyszenie Marsz Niepodległości powołał się na art. 256 par. 1 (dot. propagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego – PAP) i art 127 par. 1 i 2 (dot, zamachu stanu – PAP) Kodeksu karnego.

Koordynator struktur Rot Marszu Niepodległości Mariusz Piotrowski przypomniał, że pod koniec czerwca w centrum Warszawy pobito wolontariusza fundacji Pro – Prawo do Życia. Według niego, „zrobiły to właśnie osoby związane ze środowiskiem LGBT”. Dodał, że osoby te również „zdemolowały samochód” organizacji broniącej prawa do życia. Piotrowski przekonywał, że „państwo powinno sprawdzić, czy napastnicy nie byli szkoleni z programów, które zasponsorował” Rafał Trzaskowski. Według niego, taka kontrola powinna być przeprowadzona wcześniej.

PAP

drukuj