fot. prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda złoży wizytę w USA

W najbliższą sobotę prezydent Andrzej Duda złoży wizytę w Stanach Zjednoczonych. Weźmie udział w debacie generalnej 74. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Spotka się też z amerykańskim przywódcą Donaldem Trumpem.

Kwestia wykluczenia społecznego i likwidacja ubóstwa. To tematy, które zostaną poruszone na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.  Polskę reprezentował będzie prezydent Andrzej Duda.

Jak podkreślił prezydencki minister – Paweł Mucha – wstępny plan wizyty jest bardzo napięty.

– Na pewno mogę potwierdzić to, że rozpoczyna się od spotkania z Polonią w niedzielę, na pewno będzie brał prezydent udział także i w szczycie klimatycznym, ale także będzie miał wystąpienie na sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych – mówił Paweł Mucha.

Jednym z głównych punktów prezydenckiej wizyty w USA będzie spotkanie z Donaldem Trumpem. Strona amerykańska zaproponowała, aby spotkanie obu prezydentów odbyło się w poniedziałek.

Cel rozmów jest tu oczywisty – oznajmił były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

– Cel ustalenia terminu wizyty pana prezydenta Trumpa w Polsce i wzmocnienie sił wojskowych Stanów Zjednoczonych na wschodniej flance. Nabiera także znaczenia kluczowego dla bezpieczeństwa Polski, bezpieczeństwa całej Europy. To jest niesłychanie istotna rozmowa o olbrzymich konsekwencjach na przyszłość – powiedział były szef MON Antoni Macierewicz.

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych potrwa do 26 września.

TV Trwam News/RIRM

drukuj