M. Dworczyk: Trump dba o bezpieczeństwo Amerykanów

W poniedziałkowym programie „Gość poranka” na antenie TVP Info poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Dworczyk podkreślił, że budowa muru na granicy amerykańsko-meksykańskiej stanowi dowód na realizację przez Donalda Trumpa obietnic z kampanii wyborczej i dbanie o bezpieczeństwo kraju.

Michał Dworczyk podkreślił, że Donald Trump został wybrany na stanowisko prezydenta USA w demokratycznych wyborach i na ocenę jego prezydentury przyjdzie jeszcze czas.

Jak każdy prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ma bardzo szerokie kompetencje, podejmuje różnego rodzaju decyzje i nie można się temu dziwić, bo robi to w zakresie swoich uprawnień. Na pewno przedwczesne są wypowiedzi, jakie dziś możemy usłyszeć z ust komentatorów politycznych czy polityków, które już w tej chwili opisują krytycznie tę prezydenturę. Każdy prezydent USA powinien być dla nas partnerem. My z nadzieją patrzymy w przyszłość i na współpracę polsko-amerykańską – zaznaczył polityk.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości odniósł się również do kwestii budowy muru na granicy amerykańsko-meksykańskiej.

Donald Trump realizuje w ten sposób swoje zapowiedzi z kampanii wyborczej. Mogę powiedzieć, że jest tu pewne podobieństwo do partii Prawa i Sprawiedliwości, która – jak każda odpowiedzialna partia – realizuje to, co obiecała wyborcom w czasie kampanii. Trzeba podkreślić, że Donald Trump skupia się w ten sposób przede wszystkim na bezpieczeństwie Stanów Zjednoczonych. Każdy odpowiedzialny polityk powinien przede wszystkim myśleć o bezpieczeństwie obywateli kraju, dla którego pracuje. Mur jest jednym z elementów USA na wzmocnienie tego bezpieczeństwa. Mam nadzieję, że nie będzie on jednak służył do odcinania się USA od swoich sojuszników – podkreślił.

Donald Trump trafnie diagnozuje, że Unia Europejska przechodzi głęboki kryzys – wskazał Michał Dworczyk.

Prezydent USA nie cieszy się z kryzysu Unii Europejskiej, ale stwierdza pewien fakt. Prawo i Sprawiedliwość również twierdzi, że Unia przechodzi kryzys, a dotychczasowe metody i pomysły na naprawianie Unii, czyli hasło: „Więcej Unii”, dzisiaj już nie działa. W związku z tym należy ten ważny projekt w jakiś sposób zmodernizować. Jak widzimy, wiele krajów tzw. starej Unii nie ma na to pomysłów i być może, dlatego Donald Trump mówi, że jeżeli historia będzie dalej tak się toczyć, to Unia może mieć poważne problemy. Można jednak z całą pewnością stwierdzić, ze Donald Trump szanuje suwerenne decyzje poszczególnych krajów. Jeżeli Brytyjczycy chcieli opuścić struktury unijne, to jest to ich wola – powiedział parlamentarzysta.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl