Donald Trump blisko nominacji w wyborach

Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi biznesmen Donald Trump zdobędzie najprawdopodobniej nominację Partii Republikańskiej w tegorocznych wyborach.

Z wyścigu właśnie wycofał się jego ostatni rywal z ramienia Republikanów, John Kasich. Wcześniej podobną decyzję ogłosił inny konserwatywny senator, Ted Cruz.

Główną kontrkandydatką Trumpa w listopadowych wyborach będzie najpewniej Hilary Clinton, reprezentująca Partię Demokratyczną. Na razie sondaże nie dają biznesmenowi dużych szans na zwycięstwo w tym starciu.

Jednak, jak wskazuje politolog, dr Lech Jańczuk, w tej chwili nie można wykluczyć żadnego scenariusza.

– Myślę, że Donald Trump ma bardzo poważne szanse na to, żeby wygrać z Hillary Clinton, z tego względu, że w tej chwili prezydentem jest Barack Obama, który wywodzi się z obozu demokratycznego i w Stanach Zjednoczonych szykuje się chyba zmiana na obóz republikański. Zwykle tak jest, że w każdych kolejnych wyborach raz rządzą demokraci, a raz republikanie. Myślę, że szanse Donalda Trumpa są spore i myślę, że może wygrać z Hillary Clinton tym bardziej, że ona nie jest aż tak bardzo popularna. Przypomnijmy, że ona już startowała w wyborach prezydenckich i te wybory przegrała – wyjaśnia dr Lech Jańczuk.

Eksperci wskazują, że o tym, kto zostanie 45. prezydentem USA mogą zdecydować kwestie takie jak kryzys migracyjny, ceny benzyny oraz poziom bezrobocia. Głosowanie w Stanach Zjednoczonych odbędzie się 8 listopada.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl