fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent RP: Nie będzie żadnego odbierania polskiej rodzinie przyznanych jej świadczeń

Nie będzie żadnego odbierania polskiej rodzinie przyznanych jej świadczeń. To nie jest i nie była żadna łaska, że polskie państwo dało 500 zł rodzicom jako wsparcie na wychowanie dzieci, że dało 300 plus, że dało trzynastą emeryturę seniorom – mówił w piątek prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podkreślał na dzisiejszej konwencji [czytaj więcej], że „nie będzie żadnego odbierania polskiej rodzinie przyznanych jej świadczeń, bo one właśnie świadczą o bezpieczeństwie polskiej rodziny, ale nie tylko rodziny – one stanowią również o bezpieczeństwie polskiej gospodarki”.

„To nie jest i nie była żadna łaska, że polskie państwo dało 500 zł rodzicom jako wsparcie na wychowanie dzieci, że dało 300 plus, że dało trzynastą emeryturę seniorom. Co ci ludzie zrobili z tą emeryturą? Czy oni zaszyli te pieniądze w sienniku? Czy oni te pieniądze gdzieś schowali? Czy też w większości przypadków byli w takiej sytuacji, że natychmiast poszli i wydali te pieniądze na uzasadnione potrzeby. I co się z tymi pieniędzmi stało? One trafiły do polskiej gospodarki. To one spowodowały koniunkturę ostatnich pięciu lat. To one były wielkim, dynamicznym kołem zamachowym, które powodowało ten wzrost PKB, który na przestrzeni ostatnich pięciu lat obserwowaliśmy” – wskazał szef państwa polskiego.

PAP

drukuj