Monachium: prezydent Duda o warszawskim szczycie NATO

To bardzo ważne spotkanie w dobie zbliżającego się szczytu NATO w Warszawie – zaznaczył prezydent Andrzej Duda, który bierze udział w 52. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

W trakcie konferencji prasowej, która odbyła się po tzw. debacie prezydenckiej, szef państwa polskiego zaznaczył, że lipcowy szczyt sojuszu powinien ujmować wszystkie najistotniejsze problemy dotyczące bezpieczeństwa.

– Są dwa zasadnicze problemy. Po pierwsze, bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO, a więc również i bezpośrednio bezpieczeństwo Polski jako członka Sojuszu Północnoatlantyckiego, ale także państw bałtyckich i innych państw członkowskich w naszej części Europy. Ale to także równoważny z punktu widzenia Sojuszu jako całości problem bezpieczeństwa na południu i kwestia konfliktu Syryjskiego, który powinien zostać w jakiś sposób zażegnany, zakończony, powinien się zakończyć pokojem. To także problem wojny na Ukrainie, która powinna się zakończyć przede wszystkim odzyskaniem przez Ukrainę kontroli nad granicami – zaznaczył prezydent Andrzej Duda.

Prezydent zaznaczył że na szczycie  NATO powinny też zostać rozpatrzone możliwe scenariusz kształtowania się bezpieczeństwa w Europie i poza nią w przyszłości. Przede wszystkim jednak – jak zaznaczył prezydent – szczyt powinien być decyzyjny, co oznacza stałą obecność sił NATO.

Prezydent mówił o wzmocnieniu NATO także podczas tzw. debaty prezydenckiej z udziałem szefów państw: Litwy, Finlandii, Ukrainy oraz przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martina Schulza. [czytaj więcej]

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl