S. Karczewski: W przyszłym tygodniu spotkam się z prezydentem ws. referendum i ustaw o sądownictwie

W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim. Tematami spotkania będą m.in. referendum ws. zmian w konstytucji oraz projekty ustaw dot. sądownictwa – poinformował w Krynicy marszałek Senatu.

Na briefingu prasowym przed inauguracją II Forum Polonijnego w Krynicy Stanisław Karczewski był pytany, czy rozmawiał z prezydentem o projektach ustaw reformujących sądownictwo.

„Jeszcze nie rozmawialiśmy z panem prezydentem, ale sam, osobiście będę rozmawiał w przyszłym tygodniu” – zapowiedział marszałek Senatu.

„Na pewno głównym naszym tematem będzie referendum konstytucyjne, ale również będziemy rozmawiać o ustawach o Sądzie Najwyższym” – zapowiedział Stanisław Karczewski.

W lipcu prezydent zawetował ustawę o SN oraz zmiany w ustawie o Krajowej Radzie Sądownictwa. Zapowiedział jednocześnie przygotowanie w ciągu dwóch miesięcy nowych projektów.

Prezydent zaproponował też przeprowadzenie referendum ws. zmian w konstytucji, które miałoby się odbyć 11 listopada 2018 r. w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl