fot. prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Czechach

Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna dziś dwudniową wizytę w Czechach. Weźmie tam udział w spotkaniu przywódców państw Grupy Wyszehradzkiej.

Podczas szczytu na Zamku w Lanach prezydent RP będzie uczestniczył w uroczystym śniadaniu roboczym oraz trzech sesjach plenarnych razem z przywódcami Czech, Słowacji i Węgier. O tym, czego będą dotyczyć rozmowy, mówił wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

– Tematy to między innymi Grupa Wyszehradzka w nowej Europie. To jest temat pierwszej sesji ogólnej tych rozmów. Z drugiej strony, aktualna agenda Unii Europejskiej, rozmowa o roli i znaczeniu państw Grupy Wyszehradzkiej w ramach dyskusji, która toczy się w Europie także w kontekście budżetu Unii Europejskiej, bo to są bardzo ważne i bieżące kwestie omawiane, ale także te ustalenia dotyczące reformy czy zmian w Unii Europejskiej, które są planowane – powiedział Paweł Mucha.

Dziś prezydent Andrzej Duda spotka się jeszcze w Pradze z polskimi przedsiębiorcami i inwestorami działającymi w tym kraju.

Natomiast jutro do rozmów prezydentów państw V4 dołączą prezydenci Słowenii i Serbii. Głównym tematem dyskusji będą perspektywy rozszerzania UE o Bałkany Zachodnie.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl