fot. twitter.com/KUKIZ15

Kukiz’15 apeluje do prezydenta o powołanie nowego zespołu, który prowadziłby dialog ws. oświaty

Politycy Kukiz’15 apelują do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie nowego zespołu, w ramach którego będzie prowadzony dialog dotyczący oświaty. W ocenie posła Grzegorza Długiego rozmowy w obecnej formule – okrągłego stołu – nie będą w stanie zabrnąć daleko.

Kukiz’15 uczestniczył w inauguracji okrągłego stołu na Stadionie Narodowym w Warszawie. Już jutro rozpoczną się rozmowy w tzw. podstolikach tematycznych.

Prace będą koordynowali wiceministrowie. Eksperci będą dyskutować o sprawach związanych między innymi z jakością edukacji czy kwestii nauczycieli w systemie edukacji.

– W tej formule ten stół nie będzie w stanie posunąć się zbyt daleko. Stworzono podstoliki tematyczne, które mają zająć się poszczególnymi problemami, ale to nie jest tak, że można coś zrobić przeciwko przedstawicielom innego środowiska. Dlatego apelujemy, aby pan prezydent zabrał sprawy w swoje ręce, powołał nowy zespół, któremu uda się zorganizować odpowiedni dialog. W jakiej formie – to zależy od pana prezydenta. Środowisko ZNP zapowiedziało, że stawi się na wezwanie prezydenta. Wobec tego należy to wykorzystać – mówił poseł Grzegorz Długi.

Rozmowy na temat oświaty to pokłosie strajku części nauczycieli. ZNP i FZZ zdecydowały o zawieszeniu strajku do września.

Dzisiaj powinni powrócić do pracy. W części placówek dyrektorzy zdecydowali, że dziś i jutro nie odbędą się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

RIRM

drukuj