Odprawa kadry kierowniczej MON i sił zbrojnych

W Warszawie odbyła się coroczna uroczysta odprawa kadry kierowniczej Ministerstwa Obrony Narodowej oraz sił zbrojnych. To okazja do podsumowania realizacji zadań z ubiegłego roku oraz określenie priorytetów dla resortu i wojska na kolejne miesiące.

W odprawie uczestniczył prezydent Andrzej Duda. Zwierzchnik Sił Zbrojnych podkreślił, że jednym z tematów był zbliżający się szczyt NATO w Warszawie.

– Nic lepiej nie odstrasza ewentualnych agresorów, niż świadomość tego, że agresja zakończy się zdecydowaną, silną i stanowczą odpowiedzią militarną, i że Sojusz jest razem. Tego oczekujemy od najbliższego Szczytu warszawskiego i jak do tej pory wszystkie podejmowane decyzje idą w tym kierunku, także decyzje, które są podejmowane przez rząd Stanów Zjednoczonych. Myślę tutaj o rozlokowaniu w naszej części Europy, w tym w Polsce, ciężkiej brygady, o czym wszyscy wiedzą – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz podkreślił, że mamy szansę na skuteczną obronę Rzeczpospolitej. Szef resortu poinformował, że dziś podpisał decyzję o utworzeniu Obrony Terytorialnej Kraju.

– Prace organizacyjne już w dniu dzisiejszym się rozpoczęły, więc możemy z pewnością powiedzieć, że na koniec tego roku na flance wschodniej Rzeczpospolitej, na granicy wschodniej Rzeczpospolitej, staną trzy brygady Obrony Terytorialnej Kraju. To jest jedno z istotniejszych zadań, jakie realizujemy, obok modernizacji i unowocześnienia ochrony przeciwlotniczej, obok dbałości o rozwój wojsk pancernych – stwierdził minister Antoni Macierewicz.

Oprócz rozbudowy obrony terytorialnej, tematami narady były także wyniki audytu w MON oraz kwestia podniesienia morale w armii.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj