USA: Prezydent Duda złożył wieniec na grobie Jana Karskiego

Prezydent Andrzej Duda, który przebywa z wizyta w Waszyngtonie, złożył wieniec na grobie Jana Karskiego na cmentarzu Mount Olivet.

Zmarły w 2000 roku w wieku 86 lat legendarny emisariusz Armii Krajowej Jan Karski jest pochowany na cmentarzu Mount Olivet w Bethesda pod Waszyngtonem u boku żony Poli Nireńskiej.

Jan Karski to żołnierz Armii Krajowej, dyplomata. W czasie wojny był emisariuszem Polskiego Państwa Podziemnego; jako jeden z pierwszych starał się zwrócić uwagę Zachodu na tragedię Żydów europejskich.

Oficjalna wizyta rozpoczęła się we wtorek około południa czasu lokalnego od powitania Andrzeja Dudy wraz z małżonką przez Donalda Trumpa i Melanię Trump w Białym Domu.

Polska para prezydencka złożyła podpis w księdze pamiątkowej. Następnie w Gabinecie Owalnym odbyły się rozmowy obu par, po czym Andrzej Duda i Donald Trump rozmawiali w „cztery oczy”. Następnie odbyło się spotkanie delegacji Polski i USA, a także wspólna konferencja prasowa szefów państw. [czytaj więcej] 

Prezydent w czasie jednodniowej wizyty w Waszyngtonie złożył też wieniec na Grobie Nieznanych Żołnierzy na Cmentarzu Narodowym w Arlington.

Na zakończenie wizyty para prezydencka weźmie udział w przyjęciu wydanym przez ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych Piotra Wilczka z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl