fot. flickr.com

Premier spotka się m.in. z szefową MEN w sprawie reformy oświaty

W Kancelarii Premiera odbędzie się dziś spotkanie z minister edukacji, wojewodami i kuratorami ws. reformy oświaty – zapowiedziała premier Beata Szydło.

Wczoraj rząd przyjął projekty ustaw likwidujących gimnazja i przywracających ośmioletnią szkołę podstawową. Chodzi o dwa projekty ustaw: Prawo oświatowe i Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe.

Wczoraj, po posiedzeniu, premier Beata Szydło powiedziała, że rząd jest przygotowany do przeprowadzenia reformy oświaty. Podkreślała też, że Rada Ministrów przygotowała pełną informację na temat wprowadzanych zmian.

– To, że dzisiaj Rada Ministrów przyjęła te projekty ustaw jest dowodem na to, że nie tylko jesteśmy zdeterminowani, ale uruchamiamy już w tej chwili cały proces legislacyjny. Projekt ustawy zostanie skierowany do Sejmu. Wierzę w to głęboko, że ten proces zostanie w Sejmie bardzo dobrze przeprowadzony i że Sejm będzie poczuwał się do tej współodpowiedzialności za przyszłość polskiej szkoły – mówiła premier Beata Szydło.

Zgodnie z projektami przyjętymi przez rząd w miejsce obecnie istniejących szkół mają być: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum oraz dwustopniowe szkoły branżowe; gimnazja mają zostać zlikwidowane. Zmiany miałyby rozpocząć się od września przyszłego roku.

RIRM

drukuj