fot. prezydent.pl

[NASZ NEWS] W maju 2018 r. prezydent A. Duda spotka się z Polakami mieszkającymi w Chicago

W maju przyszłego roku prezydent RP Andrzej Duda spotka się Polakami mieszkającymi w Chicago w Stanach Zjednoczonych. Poinformował o tym sam prezydent w świątecznym wywiadzie udzielonym Centrali Radia Maryja w USA. Za oceanem mieszka ponad 10 mln naszych rodaków – głównie w Chicago, Denver, Detroit i Los Angeles.

Przedstawiciele Polonii z Chicago od długiego czasu zabiegali o wizytę najwyższego przedstawiciela państwa polskiego.

Prezydent Andrzej Duda przyznał, że podczas poprzednich podróży do USA, czy to w Nowym Jorku czy Waszyngtonie, Polonia z Chicago ponawiała swoje zaproszenie.

– Muszę z wielką satysfakcją powiedzieć: tak, wyjazd do Chicago jest planowany, jest planowana wizyta i jest planowane spotkanie z Polonią, z Polakami, 19 maja przyszłego roku w Millenium Park. To będzie takie, mam nadzieję, wielkie spotkanie w związku z obchodami stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę i bardzo się na to spotkanie cieszę. Planujemy przyjazd razem z żoną, także będziemy obydwoje. Będzie para prezydencka i wreszcie nasza wizyta w Chicago. Bardzo się z tego cieszę i mam nadzieję, że jak najwięcej znajomych, przyjaciół, moich rodaków, przyjdzie się z nami spotkać – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Ostatni raz Andrzej Duda przebywał w Chicago w 2014 roku. Wówczas pełnił jeszcze funkcję posła RP.

Jako prezydent odwiedził USA m.in. we wrześniu tego roku. Najwyższy przedstawiciel państwa polskiego przemawiał na forum ONZ. Prezydent Polski spotkał się także z przywódcą USA Donaldem Trumpem.

RIRM

drukuj