fot. sxc.hu

Gdańsk: obrońcy życia zachęcają do wsparcia w przygotowywaniu wyprawek dla potrzebujących matek

Obrońcy życia z Gdańska potrzebują pomocy w przygotowaniu wyprawek dla potrzebujących matek z dziećmi.

Boże Narodzenie i Nowy Rok to czas radości i upominków. Obrońcy życia z Human Life Internatonal Polska pomagają tym mamom, które rodząc dziecko, nie mają dosłownie nic. Zasiłki i 500 plus dostaną najwcześniej po trzech miesiącach, o ile ktoś pomoże im od razu wypełnić wszystkie wnioski. Potrzebne są zatem wyprawki dla noworodków.

– Tutaj pewne rzeczy muszą być nowe, czyli becik, pieluszki, pościel, te podstawowe rzeczy, które są potrzebne, by to malutkie dziecko miało odpowiednie warunki bytowania – podkreśla Ewa Kowalewska.

Cały zestaw wyprawki kosztuje 231 zł. Środki można przekazywać za pośrednictwem strony internetowej Human Life Intenational Polska.

Widziałam łzy w oczach mam, które po prostu nie widziały perspektywy, a tymczasem okazuje się, że są ludzie, którzy pomogą, nawet skarpetki na drutach zrobią, żeby to dziecko miało, bo ono nie ma własnej babci i ona dla niego tych skarpetek nie zrobi. To jest bardzo ważne – żebyśmy okazali serdeczność. Ta serdeczność również ratuje życie, bo mama musi uwierzyć, że da sobie radę, że nie będzie sama, że nie będzie zostawiona w trudniej sytuacji, że są tacy, którzy jej pomogą. Boże Narodzenie to właśnie ten czas – zaznacza Ewa Kowalewska.

Human Life International Polska uruchomiło też punkt pomocy rzeczowej, gdzie segregują i piorą używane ubrania dla dzieci. Do Klubu Przyjaciół Ludzkiego Życia na Ulicy Jaśkowa Dolina 47/1a w Gdańsku można też przynieść  akcesoria, takie jak wózki czy nosidełka, a także zrobione na drutach  sweterki, czapeczki czy skarpetki.

TV Trwam News/RIRM

drukuj