fot. Fundacja Małych Stópek

„Paczuszka dla Maluszka” – ruszyła akcja pro-life dla najbardziej potrzebujących dzieci

Fundacja Małych Stópek w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczęła ogólnopolską inicjatywę „Paczuszka dla Maluszka”. Zebrane w ramach akcji dary trafią do dzieci z domów samotnych matek, hospicjów perinatalnych oraz domów dziecka. W dzieło można włączyć się,  przygotowując paczkę z artykułami kosmetycznymi dla najmłodszych lub przekazując darowiznę, która pozwoli na sporządzenie pakunku.

„Paczuszka dla Maluszka” to charytatywna akcja pro-life polegająca na zbiórce artykułów higienicznym dla dzieci znajdujących się pod opieką Fundacji Małych Stópek oraz najmłodszych przebywających się w ośrodkach w całej Polsce, takich jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Potrzebne są m.in. kremy, szampony, oliwki, mydełka, nawilżane chusteczki, pieluszki.

Pomóc można na dwa sposoby: samodzielnie przygotować paczkę i przynieść ją pod choinkę ze specjalnymi bombkami rozmieszczonymi w całej Polsce [zobacz miejsca biorące udział w „Paczuszce dla Maluszka”] lub wpłacić darowiznę, która pozwoli na przygotowanie takiej paczuszki.

Inicjatywa organizowana jest od 2013 r. i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Tylko w ubiegłym roku zebrano dary dla najmłodszych o wartości 10 mln złotych (dla porównania, rok wcześniej były to dary o wartości 2 mln zł).

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl