Włączmy się w akcję ochrony życia

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia prosi o włączenie się w zbieranie podpisów pod apelem do parlamentarzystów o prawną całkowitą ochronę życia człowieka.

Do tej pory udało się zebrać ok. 100 tys. podpisów- poinformował na antenie Radia Maryja i TV Trwam dr. inż. Antoni Zięba, wiceprezes Federacji.

Działacze pro-life zwracają się do posłów o nowelizację ustawy „O planowaniu rodziny” z dnia 7 stycznia 1993 r. Domagają się wyeliminowania z niej wszystkich zapisów dopuszczających możliwość zabijania poczętych dzieci. Opowiadają się też za utrzymaniem niekaralności kobiety – matki dziecka poczętego.

Fundacja PRO Prawo do Życia przygotowała projekt przewidujący do 5 lat więzienia dla kobiety, która dokona aborcji.

– Polska Federacja w trybie pilnym przygotowała apel do naszych parlamentarzystów, który zawiera postulat mocny – wszystkie wyjątki admirujemy, ale zostawiamy niekaralność kobiet, taką jaka jest do tej pory – pod tym apelem zbieramy podpisy do 15 września. Tu jest mój gorący apel. Jeszcze raz podkreślę: cel zasadniczy – razem z grupą pana Dzierżawskiego – mamy ten sam; wszystkie wyjątki chcemy wyeliminować, my tak samo. Oni proponują jednak karalność kobiet więzieniem, a my mówimy nie – zaznaczył dr inż. Antoni Zięba.

Obrońcy życia liczą, że pod apelem do parlamentarzystów uda się zebrać jak najwięcej podpisów. Formularz można znaleźć na stronie www.kochamykazdedziecko.pl. Ok. 20 września w formie petycji podpisy mają zostać złożone w Sejmie.

Jednocześnie Federacja Ruchów Oborny Życia przekaże projekt nowelizacji chroniącej życie, uwzgledniający zapisy zawarte w apelu. Apel popierają księża biskupi.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl