fot. PAP/Piotr Nowak

Min. J. Emilewicz: Z bonu turystycznego będzie mogło skorzystać 6,5 mln polskich dzieci

Z bonu turystycznego będzie mogło skorzystać 6,5 mln polskich dzieci. Na jego realizację czekają tysiące podmiotów z branży turystycznej, z czego zdecydowana większość, 85 proc., to firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw – poinformowała wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że bon turystyczny jest pierwszym narzędziem o tak dużej skali, które jest skierowane do jednego sektora. Jak wskazała, „mówimy o ponad 3,5 mld zł, które trafią do branży turystycznej, turystyki krajowej”.

– Według naszych szacunków, z bonu skorzysta kilkadziesiąt tysięcy podmiotów, z których 15 proc. to są duże firmy, a 85 proc. to firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. (…) No i oczywiście drugi, nie mniej istotny segment, który skorzysta z bonu, to oczywiście gospodarstwa domowe, w tym oczywiście rodziny. Bezpośrednich beneficjentów mamy niemal 6,5 mln, bo tyle dzieci w wieku do 18 lat skorzysta z tego cyfrowego bonu, który będziemy udostępniać – powiedziała minister Jadwiga Emilewicz.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl