Rekordowe zyski PKN Orlen

W ciągu roku zyski PKN Orlen wzrosły o prawie 80 proc. W pierwszym półroczu spółka zarobiła blisko 3,5 mld zł.

Przychody Orlenu w tym roku wyniosły już 46 mld zł. To o 10 mld więcej niż w tym samym okresie roku 2016. Na czysto zysk spółki wynosi prawie 3,5 mld zł. Na tak dobre wyniki ma wpływ nie tylko wzrost popytu na paliwa, to przede wszystkim efekt wprowadzenia regulacji prawnych ograniczających tzw. szarą strefę w handlu paliwami.

Według prezesa PKN Orlen Wojciecha Jasińskiego, nowe prawo diametralnie zmieniło sytuację na rynku eliminując lub znacząco zmniejszając występujące patologie. Ograniczenie szarej strefy przynosi zyski nie tylko spółce, ale także umożliwiło funkcjonowanie w warunkach uczciwej konkurencji legalnie działającym firmom. Głównym właścicielem Orlenu jest Skarb Państwa, który posiada ponad 27,5 proc. wszystkich udziałów. Ich wartość szacowana jest na 13 mld zł. W tym roku do kasy państwa trafiło już ze spółki 350 mln zł.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl