fot. Monika Bilska

W toruńskim sanktuarium rozpoczyna się nowenna do św. Andrzeja Boboli w intencji zbliżających się wyborów prezydenckich

W sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II rozpoczyna się dziś nowenna do św. Andrzeja Boboli w intencji zbliżających się wyborów prezydenckich.

Przez 9 dni wierni będą modlić się za wstawiennictwem tego męczennika o wybór kandydata, który będzie reprezentował wartości katolickie. Nabożeństwo będzie odbywało się po Mszach św. o godz. 7.00, 12.00 oraz 18.00.

Kustosz sanktuarium o. Andrzej Laskosz CSsR wyjaśnia, dlaczego właśnie Andrzej Bobola został wybrany, by wstawiał się za wyborem nowego prezydenta.

– Św. Andrzej Bobola jest wyjątkowy dla Polaków – najbardziej męczony spośród polskich męczenników. To ten święty, który sam wskazywał na to, że jest on polskim patronem i za Polską się wstawia u Pana Boga. Tym bardziej wierzymy, że jego wstawiennictwo da nam wyjątkowego prezydenta – mówi o. Andrzej Laskosz CSsR.

W toruńskim sanktuarium trwa również akcja „Modlitwa i post”. Polega ona na wybraniu jednego dnia i poszczeniu o chlebie i wodzie w intencji dobrego wyboru Polaków.

Udział w akcji należy zgłosić telefonicznie pod numerem 693 168 247 lub poprzez e-mail: [email protected].

RIRM

drukuj