Torunianie przeszli w Marszu rtm. Witolda Pileckiego

Po raz szósty ulicami Torunia przeszedł marsz rotmistrza Witolda Pileckiego. Gościem specjalnym uroczystości był marszałek senior Kornel Morawiecki, legenda Solidarności Walczącej. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Polski Andrzej Duda.

Wydarzenie rozpoczęła Msza św. w kościele garnizonowym pod wezwaniem św. Katarzyny. Później uczestnicy przeszli ulicami miasta pod pomnik Żołnierzy Wyklętych przy alei Solidarności niosąc ze sobą biało czerwone flagi i zdjęcia pułkownika Pileckiego i innych Żołnierzy Niezłomnych.

Zdecydowaną większość uczestników stanowili młodzi ludzie. Wśród nich byli studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, która współorganizowała Marsz. Obchody uświetniła orkiestra wojskowa i asysta honorowa. Gościem specjalnym uroczystości był marszałek senior Kornel Morawiecki, legenda solidarności walczącej.

– To jest wielkie święto patriotyzmu polskiego i święto Torunia – jednego z najbardziej zasłużonych i wielkich miast polskich – powiedział Kornel Morawiecki.

Marsz z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze uczestników – podkreślił jego współorganizator prof. Wojciech Polak. Historyk przypomniał, jak wielką rolę w historii Polski odegrał pułkownik Pilecki.

– To człowiek, który stoi w jednym rzędzie z takimi osobami jak Tadeusz Kościuszko, książę Józef Piłsudski czy Józef Piłsudski – wskazał profesor.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl